Masáže ve sportovním klubu Quatro

Vážení klienti, rád bych Vás informoval, že masáže ze sportovního centra Quatro jsou nyní přesunuty na Prahu 5 do Radotína. Rád Vám poskytnu masáže doma, případně Vás přivítám na novém místě - masáže Radotín.

Můžeme Vám nabídnout různé druhy masáží a ošetření, které jsou velmi účinnou péčí o Vaše zdraví. V současné době jsou hodně vyhledávané, protože umí odbourat stres, ulevit bolavým zádům i jiným partiím, navozují příjemný pocit úlevy a dodají pocit radosti. Dochází také k uklidnění, osvěžení a hlubokému uvolnění svalů. Procedury jsme se snažili seřadit od nejúčinnější pro uvolnění svalstva až po relaxační (odpočinkové).

Pro podporu Vašeho zdraví

Hloubkové ošetření svalových vláken

Jako zdravotní masér terapeut bych Vám rád nabídl tuto techniku. Ve zdravotnictví se nazývá terapeutická masáž. Jedná se o nejúčinnější způsob pro uvolnění ztuhlých a přetížených svalů a odstranění spoušťových bodů, které často způsobují nepříjemné bolesti ať v místě jejich výskytu, či jinde. Oproti zdravotní masáži, kde se rozmasírovávají celé svaly, se zde zaměřujeme přímo na jednotlivé části svalů a na jejich bolestivá místa. Pro ošetření se používá vhodná kombinace teplých rašelinových nosičů, baněk, tlaku na svaly, protahování, tejpů apod.  Naopak se zde nepoužívají žádné chemické látky, jako jsou léky, masti, injekce apod. Jedná se tedy o zcela bezpečný a přirozený způsob. Ošetření by nemělo trvat déle než 45 minut. Vždy se ošetřuje jen menší část dle výběru klienta (např. šíje + okolí lopatek), nikoliv celé tělo, jako u klasické masáže. Nejčastěji se ošetřují bolavé, či přetěžované partie. V případě zájmu o ošetření celého těla je třeba ho rozdělit do více termínů. Kontraindikace, tedy stavy, při kterých tuto techniku nelze provézt jsou stejné, jako u klasických masáží a navíc po užití přípravku tišící bolest, po užití léků uvolňujíci svalstvo a nadváha. Dále není vhodná u dětí a starších osob.

Zdravotní masáže

Tyto masáže, jak z názvu vyplývá, se provádějí pro zlepšení zdravotního stavu, či pro podporu jeho zachování. Nejčastějším případem, kdy u mne zákazníci vyhledávají zdravotní masáže je, že mají zájem uvolnit ztuhlé a přetížené svaly, které působí, či by mohly brzy začít působit zdravotní problémy. Ty se po čase projeví pocitem ztuhlosti, omezením v pohybu, případně bolestí. V tomto případě na začátku problematické partie prohřejeme a při masáži se na ně zaměříme. Oproti relaxační masáži se zde používají více hmaty, které působí ho hloubky svalu a tím ho uvolní. Po této masáži je ještě vhodný strečink, čili protažení těchto svalů. Dalším častým případem, kdy mne klienti vyhledávají, jsou i různá onemocnění, při kterých masáže doporučil lékař.

Pro regeneraci

Sportovní masáže

Věnujete se nějakému sportu, ať už na profesionální, či amatérské úrovni? Pak jsou pro Vás ideální sportovní masáže. Jedná se o proceduru, která je především pro mladé sportovce často nezbytná, protože se intenzivně věnují svému tréninku a často podceňují regeneraci. Hlavním cílem těchto masáží je předejít vzniku trvalého poškození organismu, zvýšení prevence úrazů při cvičení, zlepšení látkové výměny, rychlejší regenerace svalů a tkání a tím rychlejší odstranění únavy, uvolnění nadměrně zatěžovaných svalů, zmírnění bolestí a celkové zlepšení výkonnosti pohybového aparátu. Výborné jsou hlavně také v případě, kdy se věnujete sportu, který zatěžuje Váš pohybový aparát jednostranně, jako např. tenis, florbal, badminton apod. Při těchto masážích se především zaměříme na svaly zatěžované ve Vašem sportu. Sami velice rychle poznáte, jak při využívání sportovních masážích, se Vaše výkony zvýší a budete se při sportu cítit lépe.

Pro odpočinek

Relaxační masáže

Cítíte se unaveni po náročném dni? Rádi byste si odpočinuli a odreagovali se? Toto je pro Vás ta správná volba! Jedná se o masáž, při které budete moci relaxovat a poslouchat příjemnou hudbu. Právě tato relaxační masáž je výborná na zlepšení krevního oběhu a látkové výměny, regeneraci sil po práci, odstranění únavy a působí velice pozitivně i po psychické stránce.

Masáž obličeje lávovými kameny 

Masáž obličeje lávovými kameny probíhá cca 30 minut, jedná se o kombinaci ruční masáže doplněnou lávovými kameny, které jsou příjemně zahřáté a jejich doteky nastává příjemné uvolnění tváře, ale i mysli. Tato masáž je na uvolnění obličeje, povzbuzuje psychiku, napomáhá k odstranění únavy, regeneruje pokožku a vyhlazuje vrásky. Tuto masáž si můžete objednat i v kombinaci s relaxační masáží.

Další druhy masáží, které Vám můžeme poskytnout naleznete na webu osobní maséři.

Masáže si objednejte na tomto kontaktu.